Adrese: "Lettes", Indrānu pagasts, Lubānas novads, LV-4830.

Tālrunis: +371 29169497 (Rolands Gruzītis, ja ārpus zonas - droši sūtiet sms!)

GPS: 56° 55' 52.0420998", 26° 48' 16.6140018

DISKGOLFS "LETTES"
 

"Lettes" ir zemnieku saimniecība, kuras īpašnieks bija Lubānas novadnieks, dziesminieks un sava novada patriots Miķelis Gruzītis, savukārt ideja par diskgolfa laukuma izveidi "Lettēs" radās Miķeļa dēlam Rolandam. Vairumam no mums ir priekšstats par golfu. Vismaz tik daudz, ka ir skaidrs spēles uzdevums- trāpīt bumbiņu bedrītē ar pēc iespējas mazāku sitienu skaitu. Arī lidojošo šķīvīti jeb disku ir mēģinājuši mest gandrīz visi. Spēlējot diskgolfu, ir iespēja šīs divas darbības apvienot. Diskgolfs ir jautra, aktīva un aizraujoša nodarbe, brīvā dabā.

Spēles ideja ir ļoti līdzīga tradicionālajam golfam. Pirmais metiens tiek veikts no starta laukumiņa. Trases daļu pa kuru plānots nokļūt līdz mērķim sauc par celiņu (fairway). Trasē esošie šķēršļi (koki, pauguri, ūdeņi) procesu padara interesantāku. Spēlētājam ir iespējas izvēlēties – veikt īsāku, bet precīzāku metienu, lai apietu, piemēram, krūmu, vai mest spēcīgāk, pāri šķērslim, taču vienlaicīgi riskēt ar kļūdīšanos. Celiņš ir pabeigts, kad disks sasniedzis mērķi. Visizplatītākais disku golfa mērķis ir speciāli šai spēlei izgatavots grozs. Diskam jāpaliek pašā grozā vai virs tā iekārtajās ķēdēs (discsport.lv).

Diskgolfa spēle parasti notiek 3-5 cilvēku grupās. Spēles uzdevums ir sasniegt mērķi pa noteikto maršrutu ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Katrs nākamais metiens tiek izdarīts no vietas, kur apstājies iepriekšējā metienā raidītais disks. Rezultātu iegūst summējot katra mērķa sasniegšanai izmantoto metienu skaitu un soda punktus. Uzvarētājs ir tas, kurš pieveic visu trasi ar pēc iespējas zemāku rezultātu.

Sekot līdzi disku golfa aktualitātēm Lubānas pusē vari Lettes facebook lapā - https://www.facebook.com/discgolflettes/