Kur atrast pagrabiņu „Pie Ķērpīšiem”:

O.Kalpaka ielā 4, Lubānā (iekšpagalms).

 

Iepriekšēja pieteikšanās apmeklējumam:

Telefoni: Vilnis (+371 26565071), Astrīda (+371 28395276).

PAGRABIŅŠ "PIE ĶĒRPĪŠIEM"
 

Kas gan ir ķērpji un ko tie dara nelielā pagrabiņā pašā Lubānas centrā? Gudrās grāmatās var lasīt, ka šie kompleksie organismi veidojušies no sēņu un aļģu apvienojuma, atrodami praktiski jebkur uz zemeslodes, ja vien apkārt tiem ir ekoloģiski tīrs gaiss! Pasaule pazīst dažādus ķērpju veidus- pirmķērpjus, krūmveida ķērpjus, bet Lubānas centrā var atrast arī pāris Lubānas novada amatnieku bārdveida Ķērpīšus, kuri ir gatavi interesentus iepazīstināt ar amatnieku dzīvesziņu un Lubānas novadu tieši šeit- pagrabiņā „Pie Ķērpīšiem”.

 

Runā, ka vēsturiski šis ir īstais un vienīgais aiz pagastmājas izveidotais pagrabs, uz kuru visi Lubānas pagasta zemnieki pēc 1869.gadā nodibinātās pirmās pagasta pašpārvaldes ir veduši pagasta tiesas nodokļus. 19.gadsmita nogalē šajā pagrabā varēja atrast rudzus, auzas, kartupeļus, olas- sarakstu varētu turpināt vēl un vēl. Pagrabs savas īstenās funkcijas te pildījis līdz pat 21.gadsimtam. Taču pēc tik intensīvas lietošanas tam bija nepieciešams pamatīgs remonts, ko 2014.gadā veikuši jau pieminētie bārdveida Ķērpīši.

 

Šodien pagrabiņš „Pie Ķērpīšiem” aicina ciemos un piedāvā interesentiem:

  • apskatīt Lubānas galveno pagrabu;

  • iepazīt Lubānas novada amatniekus;

  • uzzināt kādu interesantu senu un ne tik senu stāstu par Lubānas pusi;

  • laicīgi piesakot vēlmi, tiek nodrošināta iespēja nogaršot uz dzīvas uguns pagrabā vārītu zupu vai iegūt veselību stiprinoties ar šeit gatavotu zāļu tēju;

  • iespējama vietas rezervācija ilgākam laikam sarunām un kopā būšanai!