Aicinājums uz pasākumiem pieminot 25.martu...


seru_karogs.jpg

Esam brīvā Latvijā. Vai zinām, cik daudz par to ir atdots? Marta mēnesis sevišķi skaudri atgādina brīvības cenu visiem- gan tiem, kas komunistiskās represijas ir piedzīvojuši personīgi, gan tiem, kas par tām ziņas guvuši no tuvinieku stāstiem, literāriem darbiem vai kino. Līdz kaulam izjust represēto cilvēku sāpes varēs tikai tie, kas paši nepastarpināti cietuši, bet mums, pārējiem ir iespēja just līdzi, censties saprast un cienīt šīs sāpes...


Aicinām ikvienu veltīt kaut nedaudz no savas ikdienas komunistiskā genocīda upuru piemiņai- 25.martā padomāt par Latvijas vārdā dotajiem upuriem, ir iespēja iepazīties ar rakstītiem darbiem, piemēram, izlasīt Oļģerta Krodera grāmatu "Mēģinu būt atklāts", taču aicinām arī klātienē apmeklēt tam veltītos pasākumus novadā:

  • Lubānas pilsētas klubā 21.martā plkst.19:00 Blomes amatierteātra izrādi- Austra Jurgena ’’Austras grāmata", 2.daļās (ieeja brīva);

  • 25.martā plkst.15.30 Krasta ielā, Aiviekstes krastā pie represēto akmens Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīto atceres brīdi.


Par izrādi ’’Austras grāmata":

Mēs dzīvojam BRĪVĀ LATVIJĀ! Par kādu cenu pirkta brīvība? Par asiņu, asaru un sāpju maksu!

Šis stāsts ir par 11 gadīgu meiteni, kura kopā ar māti 1945. gadā izsūtīta uz Sibīriju no Raunas pagasta, kura atgriežas Latvijā, lai atkal 1949.gadā otro reizi tiktu izsūtīta uz Sibīriju. Atmiņas par ceļu– pilnu ar šausmām, nāvi un neziņu par ceļamērķi. Atmiņas par dzīvi– cīņu par eksistenci, par graudu sauju, par kartupeļu mizu. Atmiņas par laimi– balandu zupu, zābakiem kājās, ceļu uz Latviju.

To dienu atmiņas A.Jurgena ir uzticējusi Blomes amatierteātrim. Izrāde veidota divās daļās. Teātra režisore ir Gita Skadiņa, sadarbībā ar Nacionālā teātra aktieri un režisoru Valdi Lūriņu. Izrādē izmantotas dokumentālas vēstures liecības un materiāli no Austras Jurgenas foto arhīva.Foto no izrādes:

Image00003.JPG
Image00022.JPG
Image00017.JPG


Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs