Lubānas amatierteātra izrāde "Nepabeigtais tango"

Kastaņu sveču laikā atnāca taurenis un prasīja, kam šīs pilis pieder. Es teicu: tās ir pavasara pilis un drīz varbūt nodegs.

Nu, teica taurenis, kamēr nedeg, mēs tur padzīvosim. Es teicu: bet, kad nodegs, paliks tikai pelni.

Nu, teica taurenis, visas tās krāsas uz mūsu spārniem — tie jau arī ir tikai pelni no pilīm, kas nodegušas.

/I.Ziedonis/


Itāļu dramaturga un rakstnieka Aldo Nikolai luga "Taurenīt, taurenīt!" ir bijusi redzama uz daudzām Latvijas profesionālo un amatierteātru skatuvēm. Šoreiz savu skatījumu par lugu sniegs Lubānas amatierteātris "Priekšspēle".


Aicinām apmeklēt teātra izrādi Lubānas pilsētas klubā sestdien, 11.aprīlī, plkst.19:00. Jo, kā teicis rakstnieks un filozofs Ilmārs Šlāpins: "Teātris ir palicis kā pēdējais cilvēciska kontakta žanrs, ko nav iespējams destilēt, atlikt malā vai lejupielādēt, kad iegribas. Uz teātri joprojām ir jāiet – turklāt nevis tad, kad tev ir laiks vai noskaņojums, bet tad, kad to rāda. ...Teātris mūs aizskar, jo spēj pienākt daudz tuvāk par dažādu "tukšo nesēju" pastarpinātiem citiem mākslas žanriem. ...Teātris, kas prasa no skatītāja gandrīz tikpat daudz kā no izpildītāja, ļauj ieraudzīt uz skatuves ne tikai to izdomāto un notēloto realitāti, ko mēs esam pieraduši sagaidīt no kino, bet kaut ko daudz svarīgāku un interesantāku – pašam sevi."

taurenis.JPG

Ilmāra Šlāpina citāta avots: http://www.satori.lv/raksts/6117


Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs