Jauni pakalpojumi augļu un ogu pārstrādē Lubānas novadā


28.martā, Parka ielā 6, Lubānā tika oficiāli atklātas SIA "Aiviekstes klēts" sulu spiestuves ražošanas telpas, kuru remontam un aprīkošanai daļējs finansējums gūts no Eiropas Savienības (Lauku attīstības programmas pasākumi ELFLA, LEADER projekts).


Klātesošie varēja pārliecināties, ka ābolu sula reizēm spiežama arī agrā pavasarī, vienlaicīgi ar kļavu un bērzu sulas tecēšanu. Viesiem bija iespēja vērot sulu spiešanas procesu- sākot no ābolu smalcināšanas, sulu spiešanas, līdz pat sulas liešanai glāzēs un baudīšanai! Tā kā telpu remonta laikā Lubānā runāja, ka tur būšot boulings vai spēļu zāle, tad atklāšanas reizē bija iespēja ar pildbumbām gāzt sasalušas ābolus sulas pudeļu ķegļus un spēlēt novusu.

Uzsākoties šī gada ražas sezonai būsiet laipni aicināti izmantot SIA "Aiviekstes klēts" pakalpojumus, lai savu dārzu ražu ātri un viegli sagatavotu ziemas krājumiem. Uzņēmums piedāvās Jums sulas spiešanas, filtrēšanas, kā arī pasterizēšanas pakalpojumus vienuviet. Detalizēta informācija par pakalpojumu izcenojumiem un iespējām tiks publiskota vēlāk, tuvojoties vasarai.


LEADER projekta „Sulu spiešanas, pasterizācijas un pildīšanas pakalpojumu sniegšana Lubānas un apkārtējo novadu iedzīvotājiem” finansējums kopā 15'615,- eiro, t.sk. ELFLA 9'369,- eiro, līdzfinansējumu 6'246,- eiro nodrošināja pati sabiedrība. LEADER ieguldījums projektā: iegādātas sulu spiedes (ar vītnes mehānismu un darbināma ar ūdens spiedienu); 10 sulu nostādināšanas trauki; augļu smalcinātājs; sūknis sulas pārliešanai, filtrēšanai un pildīšanai pudelēs; pasterizācijas iekārta; pudeļu dezinficēšanas, tīrīšanas un žāvēšanas aprīkojums. Bijušā saimniecības preču veikala telpās veikta grīdu atjaunošana, uzstādīts apkures katls un siltā ūdens boilers.


Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs

Biedrība "Lubānas novada amatnieks"

Biedrība "Lubānas Puse"

 

lubanaspuse@gmail.com
Tel: +371 28395276

       +371 29404727

© 2015

Lubānas novada amatnieks

LubanasPuse