Iedrošinām kļūt par mājražotāju!

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs ir izdevis materiālu mājražotājiem "Ceļvedis mājražošanā". Kopā ar aprakstošu stāstījumu, kas ir mājražošana, ir publicētas Pārtikas un veterinārā dienesta rekomendācijas atšķirīgām produktu grupām. Ir nodaļa, kas skaidro kā reģistrēties mājražošanai, kā veikt pašizmaksas aprēķinu, kā izmantot dažādas mārketinga iespējas produkcijas pārdošanā. Atsevišķi var lasīt par higiēnas prasībām pārtikas ražošanai mājas apstākļos.


Tik daudzi no mums mājās "ražo" nepārspējami gardas un vērtīgas lietas. Varbūt ir kāds, kam sagatavoto produktu ir krietni vairāk kā nepieciešams paša patēriņam. Nākamreiz, kad top ļoti liels daudzums ar produktiem, pielieciet katrai burciņai, katram kukulītim, katram siera gabalam, katrai kūciņai cenu zīmi! Varbūt tas palīdzēs saprast sava ražojuma lielo vērtību arī naudas izteiksmē, varbūt kāds nospriedīs, ka mājražošana varētu būt tieši viņa lieta!


Iedrošināšanai varam teikt, ka nekas nav tik sarežģīti kā sākumā izskatās un varbūt ir vērts visu darīt pilnīgi oficiāli, tādejādi gūstot lielākus un pastāvīgus ienākumus. Novadā esošie ražotāji un LLKC Lubānas lauku attīstības konsultante Astrīda noteikti var sniegt vērtīgus padomus. Sazinieties ar mums- palīdzēsim ar padomu, cik spēsim!

Ar "Ceļvedi mājražošanā" var iepazīties šeit!

Salad Spoons


Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs