Aicinām vērot tauriņus arī Lubānas novadā!


Jau otro gadu Latvijas entomoloģijas biedrība kopā ar Dabasdati.lv aicina interesantus piedalīties dienas tauriņu vērošanā.


Uzdevums ir maksimāli censties novērojumus dokumentēt ar fotogrāfiju, kā arī novērojuma vieta jācenšas atzīmēt maksimāli precīzi! Ideālā variantā tā ir punktveida atradne, bet der arī kāds neliels poligons (kādas pļaviņas robežās, piemēram) vai īss maršruts līdz 1km garumā. Jāpievērš uzmanību novadu robežām (tās var aplūkot www.balticmaps.lv - datu slāņu izvēlnē kartes labajā augšējā stūrī izvēloties opciju "Novadi"). Šogad akcijai tiek pievērsta lielāka uzmanība, jo 2015.gada kukainis ir tauriņš - lielais mārsilu zilenītis.


Tauriņu vērošanas rezultāti tiek apkopoti divās kategorijās: gada garākais dienastauriņu sugu saraksts un novada garākais dienastauriņu sugu saraksts. Pagājušajā gadā Lubānas novads šajā uzskaitījumā ir bijis diezgan bēdīgs - 0 tauriņi, tāpēc šogad mēs varētu būt aktīvāki.:) Izmantojam savus modernos telefonus un citas ierīces, fotografējam taureņus un pierādam, ka Lubānas pusē arī ir vērojama taureņu daudzveidība!


Foto avots un detalizēta informācija: http://dabasdati.lv/lv/article/taurinu-verosana-2015/
Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs

Biedrība "Lubānas novada amatnieks"

Biedrība "Lubānas Puse"

 

lubanaspuse@gmail.com
Tel: +371 28395276

       +371 29404727

© 2015

Lubānas novada amatnieks

LubanasPuse