ZS APOGI konkursa „Sējējs – 2015” dalībnieks

Nodibinājums „Madonas novada fonds” izvirzījis LubānasPuses zemnieka Raita Meiera ZS APOGI konkursam „Sējējs – 2015”, grupā „Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”. Zemnieku saimniecība "Apogi" reģistrēta 1996.gada novembrī. 2006.gadā uzsākta bioloģiskā saimniekošana ar bioloģiskās lauksaimniecības metodēm. Zemnieku saimniecība apkopj 54,4 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes, audzējot aitas un ražojot tām nepieciešamo lopbarību. Saimnieks Raitis Meiers paša spēkiem, nopietnā darbā attīstījis saimniecību.


Brīdī, kas bija jālemj, kā realizēt gaļu, Raitis neizvēlējās vieglāko ceļu - nodot aitas dzīvsvarā. Viņš lepojas ar saviem tīrā vidē augušajiem jēriem un vēlas, lai vietējie iedzīvotāji var iegādāties šo kvalitatīvo vietējo produktu. Ar LEADER atbalstu ZS APOGI iegādājusies pēc saimnieka Raita Meiera idejas izgatavotu jēra gaļas kūpinātavu, kurai saņemts arī ES atbilstības sertifikāts, kā arī iegādāti pamatlīdzekļi pārstrādes ceha iekārtošanai- gaļas mašīna, desu pildāmā mašīna, vakuuma iepakošanas mašīna, saldējamā kamera, galds ar divām izlietnēm, galds ar plauktu, svari- platforma. LEADER projekts ir papildinājums Raita ikdienas darbam un ieguldījumam savā saimniecībā.


Jēra gaļu un tās izstrādājumus var iegādāties visā Madonas novada fonda darbības teritorijā - tiešās piegādes pircējiem. ZS APOGI produkciju var nopirkt arī Gulbenē organizētajos zaļajos tirdziņos. ZS „Apogi” ražojumus var saņemt visā Latvijā, izmantojot pasta stacijas pakalpojumus. Produkcija novērtēta Latvijas mērogā – „Rīga FOOD 2014” 3. vieta gaļas izstrādājumu grupā, mazo ražotāju pārtikas produktu konkursā "Tautas garša". Citas vietas, kas stāsta par „Apogu” produkciju: www.zsapogi.lv, www.latvijasmajrazotaji.lv, www.lubanaspuse.lv.


raitis_meiers.JPG

zs_apogi.JPG


Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs