Atklāta īpaša dzērvju suga, kas nav gājputni!

Lubānas novads izvietots diezgan purvainā un mitrā apvidū, kas, savukārt, ir ideāli dzīves apstākļi dzērvēm. Tādēļ LubānasPusē bieži var dzirdēt dzērvju balsis, var redzēt kādu dzērvi vai dzērvju pāri staigājam pa laukiem, kur tiek meklēta ikdienas pārtika. Bet rudenī mūs priecē lielie putnu bari un nebeidzamie dzērvju kāši debesīs, kad uzsākts garais ceļš uz siltajām zemēm.


Pavasaros, lieliem bariem, dzērves atkal atgriežas LubānasPuses purvos. Dzērves esot ļoti sabiedriski putni, izņemot pārošanās periodu, labprāt uzturas un dzīvo lielos baros. Šogad Lubānas novadā parādījusies jauna īpaši sabiedrisko dzērvju suga- izskatās, ka šīs nebūs gājputni un LubānasPusē nonākušas uz palikšanu! Un tā kā dzērves ir izcili monogāmi putni, tad arī pie mums dzērves priecē novadniekus un viesus pa pāriem- viens pārītis atradis vietu pie Lubānas vidusskolas, vēl viens pāris pašā Lubānas centrā iepretim Tūrisma centram, runā, ka vēl viens pāris pārlidojis uz Meirāniem.


Amatnieki patiesi priecājas, ka viens no mūsējiem- metālmeistars Viesturs Mežulis ir tas, kuram saskaņā ar Lubānas novada vides dizaina speciālistu idejām ir izdevies iedzīvināt jaunu dzērvju sugu LubānasPusē. Metāla dzērves stalti stāv, priecē ar saviem krāšņajiem ziedu stāviem un veido jaunas tradīcijas šeit. Zinātāji saka, ka vairākas jau esot aizlidojušas arī uz novadnieku mājām!


Lubānas novada vides dizaina speciāliste Tamāra Tiltiņa uzskata, ka Viestura Mežuļa veidotās metāla dzērves ārpus sabiedriskās telpas rada godu novadam. Tādejādi aicinām visus novadniekus sekot Tamāras domai un godināt savu Lubānas novadu arī šādā veidā- ar metāla dzērvju stāviem, kas greznoti skaistiem augiem! Varbūt Lubānas novads varētu kļūt īpašs arī ar šīs jaunās dzērvju sugas biežo izplatību Lubānas novadā?Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs