Nebijis SLĒPŅU skaita pieaugums!LubānasPusē ir izveidoti un oficiāli apstiprināti 4 slēpņi (Geocaching punkti), kopā jau 15. Lasiet jauno slēpņu aprakstus un dodieties meklēt!


Trošu tilts pār Pededzi:

...Dziesmām skanot, un mums atpaliekot no pārējiem draugiem, laiva nesteidzīgi slīdēja pa upi. Skanējumu un domas gandrīz uzreiz pārtrauca krastā valdošā rosība, kas tā vien vilināja piestāt un atklāt šo noslēpumu, kas patiesībā tepat aiz līkuma nepamanāms slēpās un gaidīja savu tiesu uzmanības. Paceļoties kalniņā, gājēju virtene palēnināja soli, ik pa laikam atskanēja apbrīnas čuksti... Nepacietīgi staipīju kaklu, līdz pati nonācu turp - taka pārtrūka kā nocirsta ar zobenu, un priekšā pavērās brīnišķīgs trošu tiltiņs... Laipni lūgti to apskatīt savām acīm! Uz tilta kāpiet ar drošu soli, tā izturība ir pārbaudīta! Atceries! Pirmo reizi ejot pār tiltu, ir jāievēlas vēlēšanās!


Piestātne Brekši:

Aiviekste ir upe Latvijā, pēc baseina lielākā Daugavas pieteka, kas atdala Vidzemi no Latgales. Tā ir 14. garākā Latvijas upe - 114 km. Upe iztek no Lubāna ezera ziemeļu gala, kur met plašu pusloku un tad pagriežas dienvidrietumu virzienā. Šajā posmā ir vismazākais kritums, turklāt te Aiviekste uzņem lielākās pietekas Pededzi, Balupi un Iču. 2015.gada 25.jūlijā kopā ar Geo kolēģiem devāmies Aboriešu organizētajā divu dienu laivu braucienā pa Aivieksti - no Lubānas ezera līdz Lubānai, pirmajā dienā atpūtas režīmā noairējot aptuveni 25 kilometrus, otrā - 15. Nakts vietu izvēlējāmies tīri nejauši, jo upes drošais dziļums, Vecpededzes ieteka Aiviekstē un ugunskura vieta šķita vilinoša palikšanai! Aplaidām vērtējošu skatienu un nolēmām iekārtoties uz nakts guļu. Kā vēlāk izrādījās - tieši šeit pat dzīvo vislielākie un visgardākie brekši, kuriem par godu arī dots slēpņa nosaukums!


24 pēdas purvā:

Mēnesī, kas uzvarēja nominācijā par gada labāko oktobri, bija pāris karstas dienas. Vienā no šādām dienām Lagažu-Šņitkas purvā uzradās pēdas. Divpadsmit pāri pēdu. Sākumā pēdas baudīja Aiviekstes ūdeņus, tad upei tuvējo pļavu, pēc tās – taku caur meža biežņu. Tad pēdas pārlēca pāri mazai upītei, kas dažās kartēs paradās kā Nāvīte. Dažas no pēdām saslapinājās, dažas palika sausas. Tad pēdas nonāca purvā. Dažas purvu brida apautas, bet citas bija basas. Maigais sūnu paklājs, vēsais ūdens, sildošā saule. Un dzērvenes!!! Tik daudz, ka pēdas apjuka un uz brīdi pajuka kur nu kurā. Pēdas ne tikai bija sajūsmā par purvu, tās spiedza no sajūsmas. Dažas pat tik ļoti, ka ar skaļiem saucieniem palēkdamās aizskrēja vēl dziļāk purvā.


Zvidzes karaliste un Rukšķošie bruņinieki:

Zvidzes karaliste jau izsenis ir bijusi slavena ar saviem rukšķošajiem bruņiniekiem. Lai vai kādi laiki un valdnieki tur būtu bijuši, bruņinieki vienmēr ir savu teritoriju aizstāvējuši un uzturējuši kārtībā. Ārī pašlaik, mēra laikos, īpaši nekas nav mainījies. Zvidzes karalistes pastāvēšanas noslēpums ir augstākais tornis šajā apkaimē, kurš ir aprīkots ar šaujamlūkām. Esiet uzmanīgi, tuvojoties tornim, lūdzu neizdvesiet rukšķošas skaņas, jo garajā zālē kļūdīties ir tikai cilvēcīgi. RUK.RUK.RUK.

Visu Lubānas novada slēpņu sarakstu var redzēt ŠEIT. Kopējā slēpņu karte redzama ŠEIT.Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs