Atskats uz nometni VAĻĀ MATIEM, BASĀM KĀJĀM...

2015.gada 1. un 2.augustā Madonas novada Ošupes pagasta jeb Jaunlubānas „Kodolos” notika nometne daiļā dzimuma pārstāvēm VAĻĀ MATIEM, BASĀM KĀJĀM... Pasākumā kopumā piedalījās 22 dāmas no Lubānas, Praulienas, Alojas, Valmieras, Rīgas. Nometnes dalībniecēm pasākuma organizatores lūdza ievērot 8 brīnišķīga pasākuma baušļus, kas lika smaidīt, piedalīties, dzirkstīt, baudīt. Lai dalībnieces atraisītos, Inga Zviedre bija izdomājusi dažādas „iesildīšanās” spēles ar apskaušanos, izsmiešanos un atzīšanos– cik daudz dzīvē vēl ir ko baudīt un pieredzēt.


Pirmo nopietno nodarbību vadīja socionikas eksperte Evija Jasūna. Reti kura dalībniece bija dzirdējusi terminu „socionika”, kas atklāj, ka visi cilvēki pēc savas pasaules uztveres un informācijas apstrādes īpatnības iedalās 16 sociotipos, ka katrai mums ir savas stiprās puses un ka ir tikai normāli, ka mēs neviena nevaram visās jomās būt perfekta, jo, vienkārši, to Dievs nav mums iedalījis. Jā, un mūs neviens uz citu sociotipu nevar nomainīt. Tātad – ja es esmu piedzimusi intraverta, tad par ekstravertu nevaru kļūt!


Ļoti iedvesmojoša bija Renātes Sluckas vadītā nodarbība par modes psiholoģiju. Katrai dalībniecei vajadzēja iztēloties, kas viņa katra gribētu būt, ko darīt, kā izskatīties, ja tas būtu iespējams. Pēc tam – kas ir tas pats mazumiņš no lielās vēlēšanās, kuru varētu piepildīt jau trīs dienu laikā. Cik noprotu, tad kāda ejot uz darbu pirmdien pa ilgiem laikiem beidzot uzkrāsoja lūpas, cita uzlika skaistu cepuri, bet cita nopirka nu jau trīs gadus kārotās augstpapēžu laiviņas. Pēc šīs nodarbības radās milzums daudz jaunu ideju. Viena no tām – sarīkot Lubānā pašām savu Andeli-Mandeli. Lai mums izdodas!


Pēc nopietnākām sarunām derēja izlocīt kājas. Paldies Ilzei Purpļevičai, kura mums sniedza šo prieku. Kāda meitene atzinās, ka nav dejojusi kopš skolas laikiem. Varbūt kādai likās ļoti vienkārši soļi, maza piepūle, tomēr deja veido tādu kopības sajūtu, var izjust, cik atraisīta mēs katra esam.

Vakara kulminācijā varēja baudīt Daigas viedo stāstījumu par pirts maģisko iedarbību uz cilvēku, guvām zināšanas par slotiņu siešanu, kura vēlējās, bija iespēja piedalīties sausajā pērienā. Pēc vakariņām, varēja doties ciemos pie Kodolu pirts gariņa, kuru tik brīnišķīgi prot savaldīt Daiga, savukārt pārējās meitenes pirtīgājējām sniedza dzīvās mūzikas koncertu kokles un ģitāras pavadījumā, kur koncertmeistare bija Astra Šķēle.


Otrās dienas rīts pusastoņos ausa drēgns un miglains, taču cigun skolotāja Indra Lipene prata aizdzīt mākoņus gan no debesīm, gan no meiteņu sejām un meditācijas nobeigumā saule spīdēja ne tikai debesīs. Neticami, ka esot pilnīgā harmonijā ar sevi un aizverot acis, prāts spēj radīt krāsu varavīksni, ko varēja nosūtīt meitenēm, kuras vēlējās, lai viņām tiek labas domas.

Uz lekcijas „Starp mums meitenēm runājot” vadītājas Anitas Dzenes jautājumu „Vai tu jūties un esi sievišķīga?” ne visas meitenes pārliecinoši māja ar galvu. Kas ir sievietes un vīrieša sūtība, kā vīrietis un sieviete attīstās dzīves vecumposmos, kas nosaka katra dzimuma attīstību, kā notiek enerģijas plūsma sievietei un kā vīrietim, -tie bija tikai daži no jautājumiem, kas tika pārrunāti divarpus stundas garajā sarunā. Un tika noskaidrots, kādēļ sievietei ir biežāk jāuzvelk garie svārki. Kādēļ? Tāpēc, ka garos svārkos, tāpat kā garos matos slēpjas sievietes spēks!


Visbeidzot, savas sajūtas, savu sievietes lomu dzīvē varējām atspoguļot krāsās uz akmens. Dace Rudzīte, kas vadīja šo nodarbību, prata no mums katras izvilināt māksliniecisko un jūtīgo sievietes dvēseli.


Šķiršanās mirklis tika ievārdots, saziedots avota ūdenī, kuram ļāvām kā lietum līt pār mums un dot mums svētību un spēku iegriezt 22 dzīves ar cilvēkiem, lietām, vietām tā, kā mēs pašas vēlētos. 22 laimīgas un mīlestības piepildītas sievietes atgriezās pie saviem mīļajiem jau daudz viedākas, mīlošākas, spēcīgākas, sievišķīgākas. Izsaku vislielāko pateicību meitenēm, kuras aizrāvās ar manu ideju organizēt nometni. Tija, Inga, Lidija, Ilze, paldies jums!!! Un nekas, ka nometne bija tikai sievietēm! Ja mēs, meitenes, esam upes, tad jūs, puiši, esat mūsu krasti! Paldies Gintim, Oskaram, Naurim, Jānim, kuri palīdzēja vīrišķīgajos darbos, paldies vīriem, kuri palaida uz šo pasākumu savas sievietes! Ceru, ka jūs zaudējot ieguvāt desmitkārt!;)Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs