Projekts MĒS TO VARAM- TIK DARĀM noslēdzies

Pedagogu un vecāku biedrība” No sirds uz sirdi” no 2015. gada 31. augusta līdz 2015. gada 20.decembrim realizēja projektu “Mēs to varam – tik darām”. Projekta mērķis bija šūšanas darbnīcas izveide, ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju, bezdarbnieku, jauno māmiņu un biedru prasmju attīstībai. Projektu finansiāli atbalstīja Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds, Lubānas novada pašvaldība, vietējā uzņēmēja un pati biedrība.


Projekta laikā tika izveidota neliela šūšanas darbnīca biedrības telpās, kura šobrīd ir pieejama visiem Lubānas novada un tā apkārtnes iedzīvotājiem pirmdienās no plkst.18.00. Tika noorganizētas bezmaksas apmācības šūšanā, kuras vadīja biedrības pārstāve Antra Cimiņa. Kursus apmeklēja Lubānas un Madonas novada iedzīvotāji.


Decembra nogalē noslēdzoties šūšanas kursiem notika tērpu skate. Eglītes gaismiņu fonā, ejot pa “mēli” tika demonstrēti pašu šūti kostīmi, kleitas, svārki, blūzes, žaketes, cepures, auduma somas. Bija kursu dalībnieces, kuras sašuva tērpus bērniem Ziemassvētku uzvedumiem- pavāru, rūķu cepures, rūķu tērpus (9-16 bērniem). Lieliski, ka meitenes var izpausties radoši, un tas viss nav jāpērk veikalā! Kursos apgūtās zināšanas un prasmes ir ieguvums visai dzīvei, iespēja padalīties ar apgūto radu, draugu lokā. Kāds guvis pārliecību, ka var uzsākt savu uzņēmējdarbību, celta pašapziņa!


Projekta laikā tika izveidots arī bērnu stūrītis. Tā bija lieliska iespēja nodarbības apmeklēt arī māmiņām ar bērniem. Kursu laikā reizēm vienlaicīgi bērnu stūrītī spēlējās pat pieci, seši bērni, ļaujot vecākiem apgūt šūšanas prasmes, projekta realizācijas laikā tika paaugstināta biedrības tehniskā kapacitāte. Lai biedrība turpmāk varētu kvalitatīvāk organizēt dažāda veida nodarbības, apmācības, būtu nepieciešama arī interneta pieeja.


Jāsaka, ka projektam noslēdzoties darbi neapstājas. Meitenes turpina bagātināt savas modelēšanas, šūšanas, socializēšanās prasmes, apmeklējot šūšanas darbnīcu. Visi, kam ir vēlēšanās iešūt, pāršūt, sašūt vai vienkārši kopā būt, aicinām izmantot biedrības telpās izveidoto šūšanas darbnīcu, bērni – bērnu stūrīti, pirmdienās no plkst. 18.00.Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs