Ziņas par vēl 3 SLĒPŅIEM!LubānasPusē nu jau kopā atrodami 18 slēpņi (Geocaching punkti). Tuvojamies diviem desmitiem un priecājamies, ka aktīvās atpūtas cienītājiem būs ko LubānasPusē meklēt!


Akmeņu parks VAIDAVAS:

...Pēc slēpņa vēlams doties diennakts gaišajā laikā! Teritorijā atrodas trīs lieli, bet draudzīgi suņi! Tomēr, ja nu jums piemīt tik pat lielas bailes no šiem dzīvniekiem, kā Bosikam, tad par savu vizīti droši varat brīdināt saimnieku un, iespējams, viņš jūs sagaidīs, pavadīs un izstāstīs interesantus stāstus!


Vārnu perēklis:

Kā cilvēkiem ir mājas, tā lapsām ir alas, un putniem apakš zilās debess ir arī ligzdas... Konkrēti šis vārnu pērklis tika uziets, brienot pa Aboras upes veco gultni tās krastu un tecējuma izpētes pārgājienā, kam pamatā bija ļoti svarīga misija. Veidojums šķiet simpātisks, mazliet atgādina bērzā uzsviestu Līgo nakts vainadziņu, bet vēl interesantāks šķiet fakts, ka šī vieta ir applūstoša, un palu laikos ūdens līmenis paceļas teju pusotru metru no zemes, ko arī var redzēt pēc koku stumbru rūsganās krāsas. Gara acīm redzu sevi laivā, līkločiem airējot starp cieši saaugušiem kokiem, un kas zina, varbūt šai ainai būs lemts tapt īstai...


Aboriešu virsaiša dārgumu lāde:

Iestājās rudens, un Aboriešu virsaitim problēmas sāka sagādāt laupītāju uzbrukumi. Tirdzniecības ceļi pa Aivieksti bija pieejami ne vien mierīgajiem Aboriešu cilts brāļiem, bet arī paklīdeņiem un slaistiem, kas nevēlējās strādāt un bija nežēlīgi, cietsirdīgi, kā arī vieglas mantas tīkotāji. No neoficiāliem avotiem virsaitim pieklīda ziņas, ka šie plikdibeņi bija nolūkojuši aplaupīt Aboriešu apmetni Aiviekstes upes krastā. Tad, nu, saime nolēma sagatavot lādi un noglabāt savus dārgumus tālu no ļaužu acīm. Virsaitis ilgi un dikti domāja, kur būtu īstā un drošākā vieta cilts relikvijām. Vienā naktī pie vadoņa sapnī ieradās senču sencis un norādīja lādi nogādāt Aboriešu dzimtas pašā pirmsākumā - savas upes dzīvības dzīslas tuvumā. Sacīts, darīts! Virsaitis ar saviem uzticamākajiem cilts brāļiem devās ceļā gar triju upju krastiem, līdz nonāca dzīvības dzīslas sākumpunktā. Ja arī jūs vēlaties aplūkot šo vietu savām acīm un apskatīt Aboriešu virsaiša dārgumu lādi, tad laipni lūgti!

Visu Lubānas novada slēpņu sarakstu var redzēt ŠEIT. Kopējā slēpņu karte redzama ŠEIT.Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs