“Aiviekstes svētku kūka 2016”

2016.gada 16.jūlijā Starptautiskā amatiermākslas kolektīvu festivāla “Aiviekstes svētki” ietvaros pirmo reizi festivāla vēsturē norisinājās konkurss „Aiviekstes svētku kūka 2016”. Konkursā piedalījās 10 kūku cepējas Dace Taukule, Evija Ķevere, Baiba Daigina, Kristīne Krēsliņa, Sarmīte Solovjova, Ligita Pūdriķe, Daina Poruka, Dace Studere, Elīna Vēkšēja un Sandra Bērziņa ar savas ģimenes komandu. Pavisam svētku viesu degustācijai tika piedāvātas 12 kūkas, jo Sarmīte Solovjova un Ligita Pūdriķe konkursā piedalījās katra ar divām kūkām! Degustācijas laikā pilsētas kluba zāle zumēja kā bišu strops- tik daudz bija interesentu, kas vēlējās nobaudīt talantīgo dāmu vienreizējās un lieliskās kūkas. Katra konkursante bija domājusi ne tikai par garšas kvalitāti, bet arī par vizuālo noformējumu, ļaujot svētku viesiem baudīt kūkas arī ar acīm!


Liels paldies biedrībai “Lubānas puse”, kas sadarbībā ar Lubānas kultūras namu bez iepriekšējas pieredzes šādu pasākumu rīkošanā uzņēmās to organizēt un kas spēja sapulcināt darba komandu. Paldies par smaidiem un ātro darbošanos dāmām, kas nepagurstot dalīja kūkas: Santa Bērziņa, Lidija Mičule, Dace Garlo, Santa Džigure, Jolanta Kočāne, Inga Zviedre, Līga Zviedre, Albīna Feldmane, Līga Birziņa, Sandra Līcīte, Antra Cimiņa, Iveta Akmentiņa, Laura Kriviša- Budnika- bez Jums degustācija nebūtu iespējama! Paldies arī vīriem Alvim Krauklim un Edvīnam Ozoliņam par dzirkstošā vīna dalīšanu konkursantēm aizskatuvē.


Var teikt, ka tas bija lēciens nezināmajā, jo tika mainīts nolikums, mainīta konkursa norises vieta, pārdzīvots uztraukums, ka sākumā uz konkursu pieteicās tikai trīs kūku cepējas, un gandarījums, ka tika pieteiktas 13 kūkas, no kurām viena diemžēl konkursa dienā piedzīvoja nelabojamu kritienu un svētku viesiem zuda iespēja nogaršot Elīnas Vēkšējas gatavotu medus kūku. Spraigā konkurencē pirmo vietu ieguva Kristīne Krēsliņa (Snickers kūka), otro vietu ieguva Sandra Bērziņa un viņas ģimenes komanda ar savu kūku (kūka Trīs vienā), bet trešo vietu- Dace Taukule (kūka Aiviekste). Speciālbalvu no biedrības “Lubānas puse” par ieguldījumu kūku cepšanas tradīciju popularizēšanā ieguva Daina Poruka. Savukārt, pārsteiguma balvu no Lubānas vīnotavas ieguva Elīna Vēkšēja (kūka Neparastā).


Un te pašu konkursa dalībnieču domas par pasākumu:

Dace Taukule- labprāt būtu nofotografējusies ar savu kūku, taču neizdevās, jo bija jau sapulcējušies cilvēki, kuru bija tiešām pārsteidzoši daudz. Žēl, ka nedzirdēju atsauksmes, šī iemesla dēļ būtu gribējusi kūku dalīt pati.

Evija Ķevere- par konkursu varu teikt tikai labus vārdus. Ir patiess prieks, ka Lubāna attīstās un ir tik daudz radošu cilvēku, kas rīko un piedalās. Ceru, ka šāds pasākums Lubānā nebija pēdējo reizi un arī citus gadus būs iespēja vērot un piedalīties tamlīdzīgos pasākumos. Paldies organizatoriem par ieguldīto darbu!

Baiba Daigina- viss notika tik ātri, ka vīrs un bērni nepaspēja uz kūku garšošanu! Kūkas cepu sev un savai ģimenei, šī bija pirmā reize, kad cepu publiskam pasākumam.

Kristīne Krēsliņa-kūkas cepu labprāt, taču šinī pasākumā sākotnēji negribēju piedalīties. Elīna mani pierunāja. Ļoti patika pasākums un mani pārsteidza lielais dalībnieku skaits. Kūka Snicker ir ļoti iecienīta manas ģimenes lokā, tāpēc to izvēlējos cept arī konkursam.

Sarmīte Solovjova- ļoti patika pasākums. Sākumā negribēju piedalīties, jo likās, ka nevarēšu mēroties spēkiem ar pieredzējušām kūku cepējām, ņemot vērā, ka Lubānā dzīvoju pavisam nesen, bet, kad saņēmu apsveikumu, jutu lepnumu, ka esmu uzdrošinājusies.

Ligita Pūdriķe- sākotnēji plānoju piedalīties Smiltenes Piena un siera svētkos, taču mana izvēle bija par labu Aiviekstes svētku kūku konkursam. Esmu no Praulienas, esmu mājražotāja un varu piedāvāt interesentiem ne tikai kūkas, bet arī citus kulinārijas izstrādājumus.

Daina Poruka- tik skaisti ziedi un patīkami bija saņemt diplomiņu! Ļoti iepriecināja, ka ir tik daudz gados jaunu kūku cepēju. Gaidīju gan vairāk pieredzējušās kūku cepējas.

Dace Studere- bija tik liels satraukums, ka kūkas pat īsti nepagaršoju. Cepu tikai savai ģimenei un reizēm darba kolēģiem, šī man bija debija.

Elīna Vēkšēja- tik forši, ka meitenes nenokautrējās un piedalījās. Tik jauki, ka visām bija balvas. Nākamreiz varētu būt kāds picu cepēju konkurss.

Apvienība MMMM (Bērziņu-Galeju ģimeņu dāmu komanda)- mums aizkulisēs bija tik jauka atmosfēra. Patika, ka nav jābūt tajā visā burzmā, ka varu baudīt šampanieti un parunāties ar citām dalībniecēm. Žēl, ka nepiedalījās pieredzējušās kūku cepējas.


Iespējams, esam aizsākuši jaunu tradīciju, bet šoreiz varam droši teikt, ka pasākums lieliski iesāka svētku dienu, vairoja kopības sajūtu, gandarījumu un lepnumu vienam par otru un par to, ka spējam sagādāt svētkus paši sev un viesiem! Paldies visiem kūku degustētājiem, kas izvēlējās sestdienas rītā nogaršot konkursa dalībnieču saldos meistardarbus. Sirsnīgs un liels paldies visām kūku cepējām, kas nenobijās, uzdrīkstējās, ieguldīja savu darbu un līdzekļus, lai veidotu Aiviekstes svētkus vēl krāsainākus. Aiviekstes svētku diena iesākās skaisti, saldi un garšīgi. Uz tikšanos nākamajos konkursos!

Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs