Apsveicam AIVIEKSTES SVĒTKU 2016 sportisko aktivitāšu uzvarētājus!

Šogad Aiviekstes svētkos sportiskas aktivitātes piedāvāja biedrība “Aborieši” dabas takā “Aiviekstes ozoli”.


Sacensības “Aiviekstes airētājs” notika divās grupās:

  • Vīru un jauktajā grupā piedalījās 9 komandas (komandā divi airētāji) no kurām 1. vietu ieguva Jānis Mālnieks un Māris Mikāns, 2. vietu ieguva Gints Dzenis un Dace Studere un 3. vietu ieguva Gatis Gutāns un Andris Bērziņš.

  • Sievu grupā piedalījās 5 komandas (komandā divas airētājas) no kurām 1. vietu ieguva Beāte Mežule un Laima Ķevere, 2. vietu ieguva Aiga Bērziņa un Ina Gutāne un 3. vietu ieguva Dace Rudzīte un Sandra Valaine.


Lubānas novada pašvaldības iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursā tika atbalstīta šautuves izveide dabas takā un šajos svētkos jau varējām baudīt projekta rezultātu: tika organizēts loku šaušanas turnīrs četrās grupās. Loku šaušanas turnīra rezultāti:

  • Vīru grupā piedalījās 28 dalībnieki no kuriem 1. vietu ar 330 punktiem izcīnīja Oskars Žvagins, 2. vietu ar 310 punktiem izcīnīja Gintis Dzenis, bet 3. vietu ar 270 punktiem izcīnīja Uģis Mihelsons.

  • Sievu grupā piedalījās 15 dalībnieces no kurām 1. vietu ar 160 punktiem izcīnīja Agnese Skangale, 2. vietu ar 120 punktiem izcīnīja Baiba Daigina, bet 3. vietu ar 110 punktiem izcīnīja Marika Štolcere.

  • Meiteņu grupā līdz 13. gadiem piedalījās 12 meitenes no kurām 1. vietu ar 160 punktiem izcīnīja Ortija Grīnberga, 2. vietu ar 140 punktiem izcīnīja Marta Valaine , bet 3. vietu ar 40 punktiem izcīnīja Rūta Lībere.

  • Zēnu grupā līdz 13. gadiem piedalījās 10 zēni no kuriem 1. vietu ar 170 punktiem izcīnīja Ralfs Spridzēns, 2. vietu ar 70 punktiem izcīnīja Niklāvs Tomiņš , bet 3. vietu ar 50 punktiem izcīnīja Artis Meiers.

Aboras apmetnē visi interesenti varēja iepazīties ar dzīvi pie Aiviekstes akmens laikmetā. Pēc amatiermākslas kolektīvu koncerta “Dziedāsim, dejosim – saules rakstu veidosim!” pašdarbniekiem tika piedāvāta iespēja veidot komandas un piedalīties loku šaušanas turnīrā. Šo iespēju izmantoja , vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vartava” no Grobiņas novada, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sidrabi” no Rīgas, Igauņu deju kolektīvs “KAAREKE”, senioru deju kolektīvs “Meirāni”, tautas deju ansamblis “Lubāna” un jauniešu deju kolektīvs “Žuburi”.


Rezultāti loku šaušanas turnīrā pašdarbības kolektīviem: 1 vietu izcīnīja ar 350 punktiem Igauņu deju kolektīvs “KAAREKE”, 2. vietu ar 260 punktiem jauniešu deju kolektīvs “Žuburi” un 3. vietu vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sidrabi”.


Vislielākā pateicība Mārim Valainim un viņa komandai, kas ikdienā uztur šo taku, popularizē veselīgu, sportisku dzīvesveidu, attīsta aktīvo tūrisma pakalpojumu piedāvājumu Lubānas pusē un organizē dažādus sporta pasākumus. Arī šie Aiviekstes svētki, pateicoties viņa ieguldītajam darbam ieguva savu unikalitāti, ar ko mēs varam lepoties, jo šāda ABORAS apmetne ar akmens laikmeta stāstu ir tikai mums un mūsu svētku viesiem.


Īpašs paldies par Māra sagādāto pārsteigumu pēc muzikālās apvienības “Raxtu raxti” koncerta, kad Aiviekstes svētku viesiem bija iespēja Aiviekstes upē vērot īpašu laivu braucienu!


Nepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs