Veikti vērā ņemami ieguldījumi SIA “Aiviekstes klēts” ražotnes attīstīšanai

Lubānas muižas kādreizējai klēts ēkai Parka ielā 6, Lubānā, kurā SIA “Aiviekstes klēts” ierīkojusi sulu spiešanas un vīna darināšanas ražotni, noslēgušies jumta seguma un dūmvada nomaiņas darbi, kā arī iegādāts vīna degustāciju norisei nepieciešamais tehniskais aprīkojums- vīna glāzes un profesionāla trauku mazgājamā mašīna. Iepriekšminēto darbu veikšanai daļējs finansējums gūts no Eiropas Savienības (Lauku attīstības programmas pasākumi ELFLA, LEADER projekts).


Projekta realizācija pavēra iespējas nodrošināt SIA “Aiviekstes klēts” izmantotās ražošanas ēkas turpmāku ilglaicīgu funkcionēšanu, tā kā vairs nebija lietderīgi veikt esošā jumta seguma remontdarbus. Domājams, ka kādreizējā muižkungu klēts atguvusi to jumta seguma veidu, kāds bijis to uzceļot. Jaunais betona daktiņu jumta segums dod ēkai tai piemītošo senatnīgumu un pamatīgumu. Klēts turpina funkcionēt kā iepriekš- glabājot tuvējās apkaimes ražu, vai tās būtu spiestās augļu- ogu sulas vai šeit tapušais Lubānas vīnotavas vīns! Papildus jumta seguma un dūmvada nomaiņai, SIA “Aiviekstes klēts” ir iespēja jau tagad, uzņemot viesus, dzērienu degustāciju laikā izmantot skaistas vīna glāzes. Iegādāto glāžu apjoms ir tāds, lai degustācijas laikā katram viesim varētu tikt nodrošinātas atsevišķas glāzes vairākiem degustējamiem dzērieniem. Papildus tam lieti noderēs profesionālā trauku mazgājamā mašīna. Lai arī ļoti lēnām, bet top arī atsevišķa degustāciju zāle, lai Lubānas puses viesi varētu nesteidzīgi baudīt Lubānas vīnotavas radītos dzērienus.


LEADER projekta Nr.16-05-AL23-A019.2103-000001 „Ražošanas ēkas jumta un skursteņa maiņa, degustācijas aprīkojuma iegāde” finansējums kopā bija EUR 49 560.62, t.sk. ELFLA finansējums EUR 29 118.37, līdzfinansējumu EUR 19 812.25 apmērā nodrošināja pati sabiedrība. LEADER ieguldījums projektā: veikta ražošanas ēkas Parka ielā 6, Lubānā jauna betona dakstiņu seguma jumta uzklāšana, uzstādīts jauns dūmvads, iegādātās degustācijām izmantojamas vīna glāzes, iegādātā profesionālā trauku mazgājamā mašīna.


Foto: Aleksandrs LebedsNepalaid garām
Jaunumi
Arhīvs