Akmeņu parks atrodas:

"Vaidavas", Indrānu pagasts, Lubānas novads,

iepriekšēja pieteikšanās: Vilnis (+371 2656 5071),

e-pasts: vaidavas@inbox.lv

AKMEŅU PARKS "VAIDAVAS"
 

"Vaidavu" saimniekam Vilnim ļoti patīk dažādas dabas formas, viss, ko var ieraudzīt brīvā dabā, lai tie būtu akmeņi, koki vai puķes. Īpaši interesi saista tas, kā daba gadu gaitā piešķir formas kokiem, akmeņiem. Bet akmeņi būs tikai viena no piecām kolekcijām, ko varēsiet šeit apskatīt!

 

  • Akmeņi

Akmeņu parks „Vaidavas" ir viena no Latvijas lielākajām akmeņu kolekcijām (~4000), kas izvietota apmēram 2 ha platībā. Pirmais akmens nokļuvis dārzā 1973.gadā. Vilnis zina, ka visi akmeņi "Vaidavās" ir tikai un vienīgi ar pozitīvu enerģiju.

  • Šķībais, greizais, nepareizais

Ieraudzīt dažādos zaros un koku gabalos ko skaistu ir Viļņa talants. Kad koks atbrīvots no mizas, parādās brīnumi! Šādas brīnumu lietas apskatāmas Spoku namiņā un Amatnieku centrā. Te pat varēsi skatīt  Vaidavu 100 deputātus un Vaidavu ministru kabinetu!

  • Akmeņi ārzemnieki

Viss sācies ar vienu Viļņa atvesto akmentiņu no Norvēģijas, tas pamanīts, un akmeņi no citām zemēm (aptuveni 87) paši kopā ar viesiem turpinājuši ceļot uz "Vaidavām".

  • Senie sadzīves priekšmeti un darbarīki

Kas vienam ārā metams krāms, tas citam vērtība! Šai kolekcijai sāk veidoties izglītojoša nozīme, jo nereti apmeklētāji dažu priekšmetu pielietojumu vairs nezina un padoms jāprasa "Vaidavu" saimniekam.

  • Krūzītes

Arī krūzīšu krājumi sākuši augt no vienas Norvēģijas krūzes, pašreiz to kopskaitā ir ap 2000!

 

Aktīvās atpūtas cienītāji "Vaidavās" varēs atrast arī vienu geocaching punktu, detalizēta informācija par to ŠEIT.

 

Brauciet ciemos uz "Vaidavām" skatīt kolekcijas, turklāt saimniekam nekas nebūs pretī, ja kolekcijas tiks papildinātas ar skaistu akmentiņu Jūsu atvestā krūzītē!